Jdi na obsah Jdi na menu
 

Programy pro MŠ a ZŠ

Programy pro MŠ, ZŠ, družiny, zájmové skupiny, tábory

 

Termíny:

    jaro      3. 4. 2017 - 30. 6. 2017

    léto      1. 7. - 31. 8. 2017 (letní a příměstské tábory, výlety)

    podzim 2. 9. - 31. 10. 2017

 

Chystáte se na Babiččin dvoreček poprvé?

Na návštěvě ekologického hospodářství rodiny Blažkovy uvidíte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček. Při procházce mezi výběhy se s nimi seznámíte, pohladíte si je a nakrmíte.
Děti se dozví, jaký užitek nám zvířata přinášejí, ochutnají kravský sýr. Na chvíli se z nich stanou velcí hospodáři a pomůžou nám nanosit trávu, seno nebo slámu, napumpují vodu, připraví krmení. V minimuzeu se dozví, jak vypadal život lidí dříve na statku. Na řadu exponátů si mohou sáhnout a mnohé i vyzkoušet.
V Dědečkově obůrce vás čekají koňské stáje a pastviny, kde se prohánějí koně a hříbata. Na kraji lesa nás přivítají lesní zvířata - divočáci, daňci, mufloni, bažanti, které si prohlédneme zblízka. Ale překvapivě tu objevíme i pštrosy nebo papoušky a pávy. Zaběháme si koňské závody a vyzkoušíme koňská sedla.

 

Programy pro MŠ (odpovídají RVP Dítě a svět)

Se zvířátky na statku - vhodné pro nejmenší děti při první návštěvě Dvorečku.
Za zvířátky do lesa - zaměřeno na divoká zvířata, lesní pedagogika.
Babiččin dvoreček a Dědečkova obůrka - vhodné pro starší školkáčky, děti navštíví Dvoreček i Obůrku.
Kuřátko a obilí - pohádka provede děti cestou obilného zrnka k vlastnoručně upečenému preclíku. Zároveň si prohlédnou všechna zvířátka.
Plody podzimu - podzimní program plný básniček a písniček. Dvoreček se zaplní množstvím známých i neznámých plodů, děti je poznávají, hrají s nimi hry a krmí jimi zvířata.

 

Programy pro 1. stupeň ZŠ (odpovídají RVP CJS - Rozmanitosti přírody)

Náročnost přizpůsobujeme věku dětí, délka min. 2 hod  (120 min.)
Na den farmářem - základní program na statku a v oboře, poznání, práce, zábava.
Od zrna k preclíku - děti se naučí rozpoznat druhy obilí, zasejí, prozkoumají klasy, vyzkouší si mlácení cepem, mletí a upečou si preclíky. Zároveň si prohlédnou všechna zvířáta.
Kdo ukradl zelí - dobrodružná detektivní hra, děti ve skupinkách pátrají po tajemném zloději, využívají poznatků, které získaly na Dvorečku, a zapojí vlastní dedukci. Zároveň si prohlédnou všechna zvířáta.
Letem světem za zvířaty - děti zjištují, odkud pochází zvířata, která žijí na Dvorečku. Po splnění různých úkolů doplní mapu světa a dozví se více nejen o původu zvířat. Zároveň si prohlédnou všechna zvířáta.
Jak se dříve žilo a hospodařilo - děti zažijí všední den na statku v minulých letech - nanosí vodu a vyperou na valše v neckách, nakrmí zvířata, seznámí se s nářadím a některé si vyzkouší. Změří se a zváží podle starých měr a vah atd.

 

Programy pro družiny a zájmové skupiny

- vždy 13 - 15 hod., 50 Kč/dítě

Odpoledne mezi zvířaty - hry, souteže a pohyb na zdravém vzduchu.

Letní tábory - více informací na www.ckmacek.cz

 

Už jste Babiččin dvoreček navštívili?

Přijeďte se podívat znovu na zvířata, která jste si oblíbili. Zjistíte, jak se změnila a vyrostla, jaké se objevily přírůstky ve zvířecích rodinkách a jaké nové hry a úkoly jsme pro Vás vymysleli. Vždy na Vás bude čekat vlídné přijetí, sladká odměna a na paní učitelky výborná káva.

Důležité informace:
Po příjezdu jsou děti rozděleny do skupin, ujme se jich zkušená průvodkyně s pedagogickým vzděláním. Začátek programu je možný již v 8.00. Na statku je krámek, kde je možné nakoupit suvenýry, čerstvé sýry, výrobky z vlny a další regionální progukty. Celková doba pobytu je přibližně o půl hodiny delší než trvání programu (svačina, nákup suvenýrů, hrací pauza během programu). Na závěr děti obdrží drobnou sladkost (perníček) nebo preclík. Programy probíhají za každého počasí, k dispozici jsou kryté i vytápěné prostory.

Ceny a trvání programu:

1,5 hod. (90 min.) - 50 Kč/dítě
2 hod. (120 min.) - 70 Kč/dítě
3 hod. (180 min.) - 90 Kč/dítě
4 hod. (240 min.) - 110 Kč/dítě
Pedagogický doprovod zdarma

Objednávejte na adrese:
Mgr. Marie Sýkorová

tel.: 608 728 699

e-mail: masykorka@seznam.cz

  

2016letak-ms-zs-2016.jpg

 

2016leták mš,zš 2016.jpg